تبلیغات
خبر نیمروز - اهداف جان کری از سفر به منطقه / محمدرضا فرهادی

اهداف جان کری از سفر به منطقه / محمدرضا فرهادی

نویسنده :مجتبی سرگزی
تاریخ:شنبه 24 مرداد 1394-09:33 ب.ظ

مهار ایران پس از توافق هسته ای یا دوران پسا توافق یکی از اهداف است، آنها به زعم خودشان همان طور که در بحث هسته ای توانستند بازدارندگی برای ایران به وجود بیاورند در مباحث منطقه ای نیز می توانند محدودیت هایی را برای ایران در حمایت های خود از هم پیمانان منطقه‌ای اش به وجود آورند!
اهداف جان کری از سفر به منطقه / محمدرضا فرهادی

 مقدمه
پایگاه تحلیلی بصیرت،جان کری وزیر امورخارجه آمریکا هفته گذشته طی سفری چند روزه به منطقه ابتدا به مصر رفت و با وزیر خارجه و رییس جمهور این کشور دیدار کرد و سپس برای شرکت در نشست شورای همکاری خلیج فارس عازم قطر شد و در اجلاس وزرای خارجه این شورا  در دوحه شرکت کرد.  این دومین نشست مشترک بین سران آمریکا با سران کشورهای عضو شورا  در سال جاری می باشد. در نشست وزرای خارجه عربی با جان کری مباحث و موضوعات زیادی مطرح شد که مهم ترین موضوع بحث توافق هسته ای بین ایران و5+1 بود که کری درباره  نگرانی کشورهای عربی نسبت به توافق صورت گرفته توضیحات و قول هایی را به کشورهای مزبور ارائه کرد. جان کری همچنین در مورد سایر مباحث منطقه ای همچون بحث سوریه، داعش، عراق ویمن به گفت و گو با وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری پرداخت و راهکارهای موجود برای مقابله با گسترش تروریسم را نیز مورد بررسی قرار دادند. در رابطه با اهداف  و مقاصد این سفر به موارد و نکات آن اشاره هایی می شود.
اهداف سفر


1.    رفع نگرانی کشورهای عربی پیرامون بحث توافق هسته ای: در مورد توافق هسته ای و اطمینان دادن به کشورهای هم پیمان خود در منطقه در مورد عدم نگرانی درباره این توافق و توضیحاتی پیرامون آن. به طوری که جان کری در دیدار همتای مصری خود به صراحت بیان کرد: « هیچ مساله  مبهمی در برنامه وین وجودندارد. اگر این توافق به طور کامل انجام شود، مصر و دیگر کشورهای منطقه نسبت به گذشته از امنیت بیشتری ��رخوردارند، هم پیمانان منطقه ای نگران آن هستند که توافق هسته ای با ایران هدف واشنگتن برای برقراری رابطه نزدیکتری با ایران است. دولت اوباما معتقد است که توافق به ثبات و آرامش منطقه می‌انجامد.»
2.    تلاش برای تغییر در توازن منطقه ای به نفع آمریکا و هم پیمانان خود: در حالی که متحدان آمریکا از وضعیت مناسبی در منطقه برخوردار نیستند،حضور وزیر خارجه آمریکا برای تاکید مجدد بر ائتلافهای گذشته فعالیتی است که برای تقویت روحیه حامیان آمریکا صورت می گیرد، این موضوع در رابطه با کشورهای سوریه، یمن و عراق به طور آشکار در بیانیه ذکر شده است. در بحث یمن کشورهای عضو خلیج فارس خواستار بازگشت منصور هادی به یمن بوده و در بیانیه پایانی ذکر گردیده که« این وزرا  از بازگشت وزیران و نمایندگان  دولت مشروع یمن به عدن استقبال کرده و خواستار پایان فوری درگیریها شدند.»
در مورد عراق نیز در بیانیه آمده:« وزرا بر اهمیت یک دولت فراگیر در عراق و اجرای اصلاحات در این کشور تاکید دارند.» این دولت فراگیر اولاً منظور دولتی غیر شیعی است وثانیاً اجرای اصلاحات نیز از منظر آنها حضور احزاب معاند عراق همچون حزب بعث است.
در رابطه با بحران سوریه نیز از آنجایی که عربستان در به ثمر رسیدن  اهداف خود در یمن شکست خورده و نیاز دارد که با سایر کشورها به جز آمریکا پیرامون برون رفت از بحران سوریه گفت و گو کند، بنابراین رویکرد آمریکا راه حل سیاسی برای پایان بحران است که جان کری نیز در سخنان خود گفت: «هیچ راه حل نظامی در سوریه وجود ندارد بلکه راهکار این کشور سیاسی است.» شاهد مثال آن نیز حضور روسیه در این نشست در مورد بحران سوریه بود. درست است آمریکا به دنبال راه حل سیاسی برای پایان بحران سوریه است اما این راه حل بر مبنای اهداف خود همچون برکناری بشاراسد است که کری نیز در سخنان خود اعلام کرد:« «اسد در آینده سوریه جایی ندارد.» اما روسیه به عنوان هم پیمان اصلی سوریه مخال��  این نظر است.
3.    تاکید دوباره آمریکا بر مباحث نشست کمپ دیوید: نشست کمپ دیویدکه بین آمریکا و کشورهای حاشیه خلیج فارس در تیرماه  برگزار گردید بر مباحثی پیرامون ارتش مشترک عربی و سپر دفاع موشکی تاکید داشت و اوباما به اعضای شورای همکاری خلیج فارس قول داد که همکاری ها را در سطح امنیتی افزایش دهد. جان کری نیز در نشست وزرای خارجه در دوحه گفت: «امروز ما در حال پیشرفت آنچه هستیم که در کمپ دیوید اتقاق افتاد ولی شخصاً برنامه‌های بیشتری برای انجام دادن داریم.»  بنابراین کری ضمانت اجرا به کشورهای عربی پیرامون نشست کمپ دیوید داد. از سوی دیگر رژیم صهیونیستی نیز نسبت به انتقال تسلیحات به کشورهای عربی انتقاد کرد که یکی از مقامات نظامی آمریکا اعلام کرد که این کشور به هیچ وجه تسلیحاتی را در اختیار کشورهای عربی قرار نمی دهد که توازن نظامی در منطقه به ضرر رژیم صهیونیستی رقم بخورد.
4.    حل وفصل مساله فلسطین و رژیم صهیونیستی: یکی دیگر از جنبه های سفر کری به منطقه، تلاش شکست خورده و غیرواقعی برای از سرگیری روند سازش از طریق مذاکرات مستقیم است.در بیانیه پایانی نشست شورای همکاری آمده:  «آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس بر ضرورت حل وفصل مناقشه اسرائیل و فلسطینیان  بر اساس یک توافق صلح عادلانه و پایدار که به تشکیل کشور مستقل فلسطینی در کنار اسرائیل منجر می شود ، تاکید کردند.» آنچه از متن توافق استنباط می شود این است که به یک کشور فلسطینی در کنار اسراییل تاکید شده و این دو پیام مهم دارد که یکی کشورهای عربی به نوعی موجودیت رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخته(چون در بیانیه آمده که کشوری فلسطینی کنار کشوری اسراییلی به وجود آید.) و پیام دیگر آن تثبیت حضور رژیم صهیونیستی در منطقه به عنوان کشوری از خاورمیانه و همچنین دولتی که می تواند به عنوان بازیگری که صلح را در منطقه پیاده می کند، نقش ایفا کند.
5.    مشروعیت بخشیدن به حملات آمریکا به مواضع داعش: در بیانیه پایانی ذکر شده که: «وزیران جنایت های وحشیانه داعش از جمله حمله به عبادتگاه ها را محکوم کردند و تاکید کردند، جنگ با تروریسم و توحش است. »آنچه برای آمریکا مهم است منافع این کشور است و به بهانه مبارزه با تروریسم و جنگ با داعش سعی در تثبیت حضور خود در منطقه دارد و بر همگان روشن شده که خود آمریکا از عوامل اصلی به وجود آورنده این گروه تروریستی بوده است.
نتیجه
در مجموع دو نتیجه کلی  از مباحث مذکور می توان استنباط کرد:
1.    راهبرد مشترک آمریکا، اعراب ورژیم صهیونیستی مهار ایران پس از توافق هسته ای یا دوران پسا توافق است و به زعم خودشان همان طور که در بحث هسته ای توانستند بازدارندگی برای ایران به وجود بیاورند در مباحث منطقه ای نیز می توانند محدودیت هایی را برای ایران در حمایت های خود از هم پیمانان منطقه‌ای اش به وجود آورند.
2.    آمریکا از طرح مباحث موجود در بیانیه پایانی نشست دوحه سعی در ریخت شناسی جدیدی در منطقه بر پایه حمایت از حامیان خود و سرکوب یا از بین بردن مخالفانشان دارد


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Foot Problems
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:32 ق.ظ
Hi there! I know this is kinda off topic but I was wondering
if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form?
I'm using the same blog platform as yours and I'm having trouble finding one?
Thanks a lot!
BHW
دوشنبه 28 فروردین 1396 10:46 ق.ظ
always i used to read smaller articles or reviews which also clear their motive, and that is also happening with this article which I am reading now.
پخش مواد غذایی
جمعه 22 آبان 1394 06:05 ب.ظ
عالی بود موفق باشید
رضا
شنبه 28 شهریور 1394 08:48 ب.ظ
هدف، نفوذ است و برخی مسئولان هم در خواب عمیقی بسر میبرند!
کلاچ اتوماتیک
پنجشنبه 19 شهریور 1394 09:02 ب.ظ
سلام یه پیشنهاد خوب لطفا متنو بخون
عملکرد سیستم کلاچ اتوماتیک هوشمند یا همان کلاچ برقی به گونه ای است که پس از نصب آن بر روی خودرو دیگر نیازی به کلاچ گیری با پا نمی باشد. بدین نحو که جهت تعویض دنده کافی است کلیدی که روی سردنده تعبیه شده است را گرفته و اقدام به تعویض دنده نمایید. در ترافیکهای سبک و سنگین شهری نیز عملکردی مشابه خودروهای اتوماتیک دارد به طوری که پس از قراردادن خودرو در وضعیت دنده یک با گرفتن ترمز خودرو متوقف و با رها کردن ترمز خودرو به آرامی شروع به حرکت می نماید( بدون گرفتن کلید روی سردنده) و با فشردن پدال گاز خودرو سریعتر حرکت می نماید
مزیت ها و قابلیت های کلاچ اتوماتیک
نصب بدون دستکاری در هیچ یک از قطعات خودرو به صورت کاملا مجزا از قطعات دیگر
امکان جابجایی از روی یک خودرو به خودروی دیگر در صورت تعویض خودرو
قابلیت خاموش نمودن و بازگشتن به حالت اولیه در حالت اول (کلاچ گیری با پا)
افزایش عمر دیسک و صفحه کلاچ به علت کاهش خطای کلاچ گیری توسط راننده
کاهش مصرف سوخت
استفاده از تمام مزایای گیربکس اتوماتیک با پرداخت حداقل یک پنجم گیربکس اتوماتیک
اگر تصمیم به خرید یا نحوه کارش یا دیدن فیلمش داری بیا تو سایت که همه چی اونجا هست
منتظر حضورتون توی سایت هستیم
http://www.etaco.co
کسب درآمد از اینترنت 100% قانونی و تضمینی
چهارشنبه 11 شهریور 1394 01:48 ب.ظ
با سلام...
شما هم می توانید کسب درآمد عالی داشته باشید
دوستان عزیز خواندن این مطلب فقط 10دقیقه زمان خواهد برد اما این 10 دقیقه سرنوشت شما را تغییر خواهد داد
این روش ها آن قدر ساده هستند که آرزو می کنید ای کاش زودتر آنها را کشف می کردید تا خیلی زودتر درآمد پیدا کنید
کسب درآمد از اینترنت 100% قانونی و تضمینی
دیگر نیازی به کار در بیرون از منزل نیست و فقط با صرف 2 تا 4 ساعت در روز درآمدی باورنکردنی خواهید داشت.
نویسنده این مطلب به شما تضمین خواهد داد که بعد از گذشت دو هفته به درآمدی بالای 400 هزار تومان در روز خواهید رسید
اطلاعات بیشتردر سایت زیر

http://www.musicgelyan.com/کسب-درآمد-واقعی-از-اینترنت/
اگر اهل کسب و کار اینترنتی هستید فرصت را از دست ندهید
تفاوت روش هایی که شما در این سایت با آن آشنا می شوید با سایر سایت ها این است که همه ی این نکات
طبق تجربه ی واقعی در بیش از 5 سال به دست آمده و بر خلاف سایت ها ی دیگر تئوری نیست.
پس با کمک آنها شما می توانید خیلی سریع تر و مطمئن تر در کسب و کار اینترنتی خود موفق شوید و ماه ها در وقت ارزشمند خود صرفه جویی کنید.

درضمن تبادل لینک نیز با تمامی وبلاک ها داریم
برنامه دریافت جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32
جمعه 6 شهریور 1394 06:52 ب.ظ
ســــلام !
وبلاگتان زیباست!

ما برای کاربرانی که از آنتی ویروس نود 32 استفاده میکنند ، برنامه ای طراحی کردیم که بتوانند جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32 را تنها با یک کلیک دریافت کنند.
این برنامه نیاز به نصب ندارد و حجم آن کمتر از 100 کیلوبایت میباشد و هیچگونه تبلیغات مزاحم به همراه خود ندارد!
با دانلود این برنامه از این پس تنها با یک کلیک و در کمتر از 3 ثانیه جدیدترین یوزر و پسورد آنتی ویروس خود را دریافت کنید.
این برنامه کاملا رایگان میباشد و دائما پشتیبانی و آپدیت میشود.
امکاناتی دیگر مانند مشاهده قیمت ارز و طلا و مشاهده جدول لیگ برتر و ... نیز به نرم افزار اضافه میشود.
برای دانلود به وبلاگ ما بیایید.
موفق باشید
جکی چان
سه شنبه 3 شهریور 1394 08:50 ب.ظ
با سلام

دانلود و فروش آرشیو کامل فیلم های جکی چان در وبلاگ ما

بهترین فیلم های کمدی-رزمی در دنیا

دوبله به فارسی - کیفیت عالی

تخفیف زیاد برای خرید آرشیو کامل

برای مشاهده عناوین و یا خرید ، به وبلاگ ما بیایید

موفق باشید
عطر خدا
دوشنبه 2 شهریور 1394 02:23 ب.ظ
_____ ____________
__________
_____
_

_ ....................
__ عـــطر خــدا
___ .................
____
_______
__________
____________
_______________
________________

سلام دوست من ؛ امیدوارم خوب و سلامت و شاد باشی
افتـخار داریم که با این دعـوتنامه "شما" رو به یک اتفاق خوب مـهمون کنیم ...
عـطرخـــدا «جایی از جـنس آرامش و امـید» رو دیدید تا حالا ؟؟!
با مطالب زیبا و دلنشین آپ شد ...
صمـیمانه حضورتون رو خوش آمد میگیمعطر خدا ، رسـیدن به آرامش واقعی .... و تجربه یک زندگی عاشقانه
www.AtreKhoda.com
تبادل لینک رایگان
شنبه 31 مرداد 1394 12:21 ق.ظ
سلام عزیزم

وبلاگ خیلی قشنگی داری
آیا دوست داری وبلاگت را به هزاران كاربر اینترنت معرفی كنی؟

همین امروز لینك خودت رو به صورت رایگان ثبت کن تا 1000 بازدیدکننده رایگان فقط تا آخر سال دریافت کنی و رتبه خودت رو افزایش بدی
دانلود فیلم
شنبه 24 مرداد 1394 11:35 ب.ظ
مرسی جالب بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo
.